Дистанційне навчання 2020

29 ТРАВНЯ
Сьогодні останній робочий день 2-го класу. Всі уроки : математика, українська мова, мистецтво і дизайн з технологіями будуть у на під час зустрічі в Zoom.
інтегровані уроки останнього робочого дня 29.05 
28 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ
Протягом року ми багато дізнались про живу і неживу природу, знайомились з особливостями пір року, проводили досліди і спостерігали.
Але дуже часто говорили про правила. Це і правила поведінки в природі, і безпека на вулиці, і безпека вдома, на ігровому майданчику та в інтернеті. Повтори їх ще раз.
А зовсім скоро літні канікули! Але влітку теж треба дотримуватись певних правил. Пригадай їх разом з героями мультфільму. Перейди за посиланням:
ЗАПАМ’ЯТАЙ! Ти вже дорослий і повинен дбати про своє здоров’я. Будь розумним і обережним!
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЧИТАННЯ
Сьогодні ми попрацюємо над текстом і виконаємо завданням з читання і мови.
Вірш Петра Осадчука «У кожного своя турбота» має дуже багато персонажів. Прочитай цей  вірш і назви їх.
Спробуй змінювати голос при читанні кожної ролі, щоб створити враження читання в особах.
Підкресли  у вірші слова – звертання. Їх в тексті 10. Знайшов всі? Пригадай особливість цих слів. (вони закінчуються…..)
Прочитай текст Зірки Мензатюк «Дощиковий цвіт» і подумай, це казка чи оповідання?
- З чим порівнюються кульбабки?


- На що схожі тюльпани?


- Від чого здивовані очі у братків?


- На що схожий цвіт конвалії?


- На що схожий цвіт барвінка?


- Який музичний інструмент нагадує нарцис?


- Чим вирішив зацвісти дощик?
Підкресли в тексті назви квітів. В зошиті запиши число, класна робота і склади по одному реченню про кожну квітку за малюнками чи підказками в тексті.
Спиши останнє речення тексту.
ЛОГІКА
Почнемо з перевірки завдань минулого уроку.
Задача 1. Про Вадима, Сергія, Миколу і Антона та їх професії.
Спочатку креслимо таблицю. З даних задачі: "Вечорами Антон і перукар грають у доміно проти Сергія та бібліотекаря», з’ясовуємо, що Антон не перукар і не бібліотекар і Сергій не перукар і не бібліотекар.
         З умови: «що Вадим і шофер старші від Сергія», з’ясовуємо, що Вадим і Сергій не шофер, отже Сергій слюсар. Тоді Антон – шофер. За цією ж умовою Вадим і Антон старші від Сергія, а бібліотекар – молодший, отже бібліотекар – Микола. Відповідно, Вадим – перукар.
Сьогодні останній урок логіки у 2-ому класі. Ви дуже любите графічні диктанти. Робота над ними розвиває увагу та просторову уяву. Потренуйтесь ще:

І поміркуйте над задачею: У Тетянки було 5 горіхів. Один вона віддала братові, й у них стало горіхів порівну. Скільки горіхів було у брата спочатку?
Якщо ти сам здогадався, ти – МОЛОДЕЦЬ!!!
УСПІХІВ!!!

 27 ТРАВНЯ
Доброго ранку! Продовжуємо!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ
Сьогодні ми продовжуємо говорити про дружбу з природою, адже від тебе теж багато чого залежить. 
Спочатку розглянемо ті ланцюжки, які ви вчора продовжили:
Гра «Продовж взаємозв’язок між…»
Трава, козуля,... (вовк)
Зерно, миша… (кіт)
Дерево, комашки… (дятел)
Рослина, гусінь… (зозуля)
Трава, зебра…( лев)
Жолуді, дикий кабан… (вовк)
- Якщо ви так і міркували – МОЛОДЦІ!

Розглянь останню сторінку підручника.
- Як ти можеш допомогти планеті Земля? Прочитай запропоновані правила і доповни перелік своїми ідеями.
А тепер подивіться на нашого гостя. Це – Лісовуня. Якщо комусь стало цікаво – можете прочитати книжку Лариси  Ніцой, "Страшне страховисько". А ось і воно. Справді страшне?

Так от, Лісовуню дуже засмучує, коли люди не дотримуються правил поведінки в природі. Але ми з вами багато говорили про ці правила і ви їх добре запам’ятали. Навіть в групах працювали, виконували малюнки і шифрували їх, щоб інші могли розгадати. Таке завдання приготував  для вас і Лісовуня. Розгляньте уважно малюнки.

Відкрийте робочі зошити, запишіть число, класна робота і заголовок – Правила поведінки в природі. А потім запишіть правила за малюнками, позначаючи кожне правило окремою цифрою. Пам’ятай про орфограми, які потребують перевірки.
Настає час відпочинку і розваг. Коли будете гуляти на природі чи в лісі пам’ятайте про безпеку свого відпочинку. Ми з вами читали оповідання Георгія Труфанова «Чим сильна людина?» про те, як хлопчики змогли знайти дорогу додому, бо Димко добре знав правила орієнтування. Самі необхідні повтори і ти.
















І останнє завдання підручника: на с.119 внизу, рухаючись за напрямком стрілочок, прочитай вислів. Як ти його розумієш? Запиши цей вислів у зошит.
Повтори пісеньку, яку вивчив вчора:                      https://www.youtube.com/watch?v=1reWwbJf3qc
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   7 14 21 28 35  і т. д. до числа 70. Здогадались про закономірність?
Повторюємо різні арифметичні дії. Чекаю ваших результатів на вайбер.
УСНИЙ РАХУНОК
  47 + 17      74 – 27       587 · 1        16 : 4                                                          37 + 57       54 – 17       10 · 7         24 : 3                                                          27 + 47       34 – 7         10 · 5         36 : 4                                                          57 + 27       84 – 47       2876 · 0     18 : 3                                                          27 + 47       64 – 37       6 · 10         63 : 9
Сьогодні математичний диктант не пишемо. Але перевіримо відповіді попереднього:
М.д : 24, 4, 27, 5, 24, 63, 6, 9.
Розгляньте № 301 у підручнику і обчисліть значення добутків. Чи всі вирази вдалося обчислити? Чому?
Так, сьогодні ми закінчуємо вивчати таблицю множення. Прочитай міркування Буратіно і Мальвіни, коли вони знаходили відповіді до таблиці множення на 6, вони і сполучний закон уже застосували у виразах 6 · 6 і 6 · 8.
Склади таблицю ділення на 6 у підручнику №304.
Заповни таблицю на с. 101. На 7 і 8 залишилось запам’ятати лише 4 вирази.
А тепер повправляйся в обчисленнях.
№ 312, 313 розв’яжи у підручнику.
№ 306, 308, 317 у стовпчик у зошиті.
№309 зі схемами у зошиті також.
Сподіваюсь ти вже запам’ятав таблицю множення, а тепер повторюй її, обчислюй усно і дуже добре відпрацюй до нового навчального року!!!
Успіхів у роботі!

 26 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку! Сьогодні зустріч в Zoom.
 Не забуваємо про комплекс ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК ЧИТАННЯ І Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ 
На минулому уроці ми говорили про те, що в природі все пов’язано.
Прочитай екологічну казку. Коли будеш читати, подумай над питанням – чому її назвали екологічною?
            В одному селі жив хлопчик, звали його  Олексійко. Йому минуло вісім  років. Він ходив до школи, а у вихідні гуляв з татом у лісі, або біля річки недалеко від села. Часто грався у лузі за будинком. Там росла трава, було багато квітів. А скільки незвичайних мешканців жило в них! Хлопчику дуже кортіло дізнатися, про що вони дзижчать і пищать, розповідають один одному. А ще він хотів знати, навіщо в природі так багато тварин, яка з них  найпотрібніша.
      Одного разу Олексійко заплющив очі і побачив фею. Вона підійшла до нього і, простягнувши паличку, сказала:
-         Бери, вона чарівна. Якщо ти забажаєш чого-небудь, махни тричі і все здійсниться.
         Сказавши це, фея зникла. Олексійко дуже зрадів, адже тепер він може дізнатися, хто з тварин найпотрібніший.
-   Піду я до річки,- подумав хлопчик. Першою, кого він побачив, була зелена жаба.
 -  Ось вона нікому не потрібна, - сказав хлопчик і махнув палицею. Жаби зникли, але відразу з’явилися хмари комарів. Тільки хлопчик хотів сховатися від них, як з усіх боків  почали злітатися чаплі. Вони були голодні і шукали жаб.
 - Виявляється, без жаб мешканці річки ніяк не можуть обійтися,- сказав Олексійко і повернув їх у водяний «будинок».
          - Так,- подумав Олексійко,- виявляється, все не так просто. А ось без комарів точно нічого не трапиться, адже вони тільки докучають і кусаються. Він махнув паличкою, і комарів наче й не було. Але що це? Усі жаби закричали, запищали бабки  й ластівки. Хлопчик згадав, що без комарів вони загинуть – це їхній корм.
 - Виходить, навіть комарі комусь потрібні!- здивовано сказав хлопчик. Хотів Олексійко піти в ліс, але передумав. Адже там все так само! Тепер він зрозумів, що в природі все важливе. Не стане когось одного, то погано стане всім: тваринам, рослинам, людям.
- Скажіть, що ви зрозуміли з даної казочки?
- Про який взаємозв’язок у природі ви дізналися?
- Отже, все що нас оточує, все навколо – взаємопов’язане між собою. 
  Висновок
-         У природі  все пов’язане. Жива  природа  не  може  існувати  без  неживої.
-Отже, між живими організмами є зв’язки. Рослинами живляться
тварини, які, в свою чергу, є їжею для інших тварин.
Гра «Продовж зв’язок»
Спробуй доповнити ланцюжки, а завтра перевіриш:
Трава, козуля,...
Зерно, миша…
Дерево, комашки…
Рослина, гусінь…
Трава, зебра…
Жолуді, дикий кабан…

МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки. Це буде № 275. Запишіть подані числа у порядку зростання.
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали учора.
М.д  6, 12, 32, 9, 2, 20, 4, 28 .
Сьогодні продовжуємо рахувати усно.
УСНИЙ РАХУНОК
29 + 26       70 – 17       8 · 9           10 : 5                                                  34 + 26       60 – 17       4 · 7          21 : 3                                                         58 + 26       30 – 17       2 · 4          36 : 4                                                           17 + 26       50 – 17       5 · 8          28 : 4                                                            65 + 26       90 – 17       4 · 8          32 : 4
Під час математичного диктанту повторимо збільшення, зменшення у кілька разів.
М.д.: 6 збільшити у 4 рази; 8 зменшити у 2 рази; 
          9 збільшити у 3 рази; 25 зменшити у 5 разів;                                                8 збільшити у 3 рази; 9 збільшити у 7 разів;                                                 18 зменшити у 3 рази; 18 зменшити у 2 рази.

Розв’язання задачі № 283 перевіримо в  ZOOM під час зустрічі.
математика 26.05
продовж. 26.05
Виконаємо на повторення задачу №284.
Розглянемо сполучний закон множення і виконаємо на закріплення № 295, 296, 297, 298.

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК УКРАЇНСЬКОЇ  МОВИ І МИСТЕЦТВА
Перевіримо завдання хвилинки розваги. Ви дібрали слова з протилежним значенням:
Увечері засинати – уранці прокидатися.
Старий мовчун – молодий балакун (базіка, говорун).
Гірка правда – солодка брехня.
Студена ніч – спекотний день.
Тихо плакати – голосно сміятися.
Великий плюс – малий мінус.
Щедрий друг – жадібний ворог.
Веселий покупець – сумний продавець.
Білий вмикач – чорний вимикач.
Говорити жартома – мовчати серйозно.
Рідко згадувати  - часто забувати.
При зустрічі поговоримо про складені речення.
Напевно, виконуючи завдання на с. 39 та поставивши букви у відповідній послідовності ви записали побажання Плямса: «Веселих канікул! До зустрічі в третьому класі!»
Пропоную перейти за посиланням і вивчити пісеньку:
А з мови у вас сьогодні творче завдання. Є думка, що те, чого дуже бажаєш – обов’язково здійснюється. То зараз бери ручку і починай мріяти. Напиши 5- 6 речень про те, як мрієш провести канікули. Почни зі слів «Я стою на порозі літа….» Це буде твоє перше речення, а далі продовж цю думку самостійно. Можна розмалювати вільне місце і зробити свій лист ще більш чарівним.
Лист залиш у підручнику з математики, приклей його до обкладинки. До цього підручника ми ще повернемось у третьому класі на початку року. Ото буде несподіванка – прочитати про плани і підсумувати, що здійснилося.
УСПІХІВ ВАМ!!!


 25 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку!!! З початком нового навчального тижня! Зустрічі в Zoom сьогодні НЕ буде. Зустрічаємось в Zoom у ВІВТОРОК, завтра.
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри: 4 8 12 16 20  і т.д. Зрозуміли, що це за числа?
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали у середу.
М.д  9, 24, 6, 15, 6, 45, 3, 2, 18, 7.
Сьогодні продовжуємо рахувати усно.
УСНИЙ РАХУНОК
28 + 26       73 – 18       587 · 1        15 : 5                                                          18 + 66       63 – 18       153 · 0        24 : 3                                                          38 + 16       33 – 18       20 · 2          27 : 9                                                          48 + 46       53 – 18       10 · 8          16 : 4                                                          18 + 56       93 – 18        4 · 8           20 : 4
Під час математичного диктанту повторимо табличку множення на 4 і назви компонентів дій:
М.д.: знайти частку чисел 24 і 4, знайти добуток чисел 3 і 4,                                знайти добуток чисел 4 і 8, знайти частку чисел 36 і 4,                                знайти частку чисел 8 і 4, знайти добуток чисел 5 і 4,                                  знайти частку чисел 16 і 4, знайти добуток чисел 4 і 7.

Сьогодні ми закріплюємо табличку множення на 4. 

Розв’яжи №  277, 278 у підручнику на закріплення таблиці множення на 4; № 279, 285 розв’яжи у стовпчик у зошиті (пам’ятай, що у виразі 820 · 4, число 4 підписуємо під 2).

Попрацюй над № 280 і придумай і розв’яжи власні вирази, а № 281 запиши числовими виразами і порівняй їх. Чи варто розв’язувати кожен?
Розв’яжи задачу № 283 зі схемою. Перевіримо завтра.
На повторення виконай № 286 і 287 у підручнику.
ЧИТАННЯ
Сьогодні ми знайомимось з новим твором Євгена Шморгуна «Страх».
Пригадай, які твори цього автора ми вже читали.
Прочитай оповідання «Страх» і дай відповідь на питання:
- Чого налякалися Олег і дядько?
- Чи не траплялося з тобою чогось схожого? Розкажи про це.
Прочитай оповідання ще раз. Пригадай казку Всеволода Нестайка «Кревет Вася»  і дай відповіді на запитання тесту за посиланням:
Результати тесту від кожного чекаю на вайбер!
УСПІХІВ!!!!
 22 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку! Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки! Зустрічі в Zoom сьогодні НЕ буде. Спробуємо самостійно розкрити секрети таблиці множення на 4. Зустрічаємось в Zoom у ВІВТОРОК.
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри: 2 22 222 2222  і т.д.
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали у середу.
М.д  9, 5, 54, 9, 35, 24, 8.
Сьогодні продовжуємо встановлювати рекорди усних обчислень.
УСНИЙ РАХУНОК
26 + 36       71 – 28       5 · 8          25 : 5                                                            16 + 76       61 – 28       3 · 8          27 : 9                                                            36 + 46       31 – 28       2 · 8          24 : 3                                                            46 + 26       51 – 28       9 · 8          14 : 2                                                            16 + 36       91 – 28       3 · 7          21 : 3
Під час математичного диктанту повторимо зменшення у кілька разів та на кілька одиниць:
М.д.: 27 зменшити у 3 рази, 27 зменшити на 3,                                                     18 зменшити у 3 рази, 18 зменшити на 3,                                                       54 зменшити у 9 разів; 54 зменшити на 9,                                                      6 зменшити на 3, 6 зменшити у 3 рази,                                                         21 зменшити на 3, 21 зменшити у 3 рази.     

Розв’яжи № 263. Але подивись, чи всі вирази ти зможеш обчислити? Розв’яжи ті вирази, які зможеш.
Розглянь № 265. Які способи обрали герої, щоб знайти значення виразу 4· 4 ?
Обери спосіб, зручний для себе і заповни таблицю № 266 при множенні на 4. Зверни увагу, половина виразів тобі відома!
У підручнику виконай № 267 і склади таблицю на ділення. Пригадай, з якого виразу на множення складемо лише один на ділення і чому?
Спробуй засвоїти таблицю множення на 4 практично. Розв’яжи у стовпчик № 269, 272, але тільки вирази на множення, на ділення обчисли в рядок.
Розв’яжи рівняння № 271 і задачу № 274 зі схемами.
На повторення виконай № 276. Будь уважний з порядком дій, а якщо потрібно – обчисли у стовпчик по діях.
ЧИТАННЯ
Сьогодні урок позакласного читання. Ми знайомимось з творчістю письменниці – сучасниці. Це Марина Павленко.


Прочитай короткі відомості про письменницю:
Якось Марина Павленко сказала про книжки: «Книжки повинні «працювати», а не стояти на полиці. Повинні вражати й давати «друге дихання». У доборі власної домашньої бібліотеки керуюся мудрою заувагою письменниці Люсі-Мод-Монтгомері: як у своє життя ти маєш впускати тільки «споріднені душі», так і у свою хату треба «впускати» лише «споріднені книжки»… Ті, які будеш перечитувати, вкотре насолоджуючись і надихаючись. Сподіваюсь казка про хлопця, який переміг свій страх, із книги авторки «Півтора бажання» тобі сподобається і примусить замислитись. Щоб прочитати, перейди за посиланням:
- Яке враження на тебе справила казка?
- А чи є у тебе страхи, яких ти хотів би позбутися?
- Що означає вислів «тіні своєї боятися»?
- Пригадай подібні вислови, вивчені протягом року.
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ І ТЕХНОЛОГІЙ
Тема нашого уроку – «Літо» . Ми протягом останніх уроків до кінця навчального року виготовляємо лепбук. Робіть окремі кишеньки, щоб зберегти весь матеріал, з яким ви познайомились на уроці «Я досліджую світ», спостерігали самі.  а щоб створити собі відповідний настрій – вивчіть і проспівайте пісеньку про літо. Перейдіть за посиланням:
Гарного настрою! Чудових вихідних!!!!
21 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку! Зустріч в Zoom, як завжди! 
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ 
Сьогодні ми продовжуємо говорити про зміни в природі влітку, а ще про те, як в природі все пов’язано. Прочитайте текст та вірш на с. 118.
- Подумайте, про які правила поведінки в природі нагадує нам автор.
- Що б ти міг додати?
Перегляньте відео, яке буде підсумком до вивченого, про походження назв місяців, природні явища влітку та правила поведінки під час грози, про народні прикмети.  Дещо можеш додати до свого лепбуку. Перейди за посиланням:
Скарбничка цікавого:  Природа – складне взаємопов’язане середовище. Уявіть собі, якщо зіпсувати хоча б одну деталь будь-якого приладу, він зламається. Так і в природі – одне залежить від іншого. У народі кажуть: щоб не знижувалися надої молока, не знищуйте сову. Як вам зв’язок? Прочитайте про нього на с. 118.
А ви знаєте про подібні зв’язки в природі? Занотуй свої спостереження до лепбуку і обговоримо їх восени.

УКРАЇНСЬКА МОВА
Ми продовжуємо закріплювати вивчений матеріал. Сьогодні пишемо перевірний диктант.
До зустрічі в Zoom.

Диктант 21.05

Напишемо диктант чекаю фото диктанту на вайбер.
ЧИТАННЯ
Сьогодні ми знайомимось з творами цікавого і дитячого письменника. 30 січня 1930року у Бердичеві народився Всеволод Нестайко, якому судилося стати одним із найпопулярніших у світі дитячих письменників. За 55 років літературної діяльності він написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України.
- Як ви ставитесь до реклами? Чи завжди купуєте товари, що рекламують?
Прочитайте казку В.Нестайка «Кревет Вася» і дайте відповідь на питання: - Чому не здійснилась мрія кревета Васі?
Перечитай казку ще раз. Дай відповіді на питання після твору.
Прочитай прислів’я на с. 160 і обведи те, яке виражає головну думку твору. 
ЛОГІКА
Почнемо з перевірки завдань минулого уроку.
Задача 2. Задача про хлопців, що займаються у різних спортивних секціях.
Креслимо табличку і заносимо дані задачі. Відомо, що троє хлопців знайомі між собою, отже легкоатлет – Володимир, якщо гімнаст їде автобусом – значить це Дмитро, бо Петро і Геннадій ходять пішки. З умови задачі знаємо, що волейболіст – не Петро, отже це – Геннадій. Виходить, що Петро – баскетболіст.
Задача 2 Задача про дівчат в колі.
На минулому уроці було вказано, що доцільно накреслити не лише табличку, а і коло.

ü дівчина в зеленій сукні — не Ганна і не Валентина —
стоїть між дівчиною в блакитній сукні та Надією. За даними заповнюємо таблицю і коло:

ü дівчина в білій сукні стоїть між дівчиною в рожевій
сукні та Валентиною. За даними вносимо доповнення:

Отже, вносимо дані з кола в таблицю і з’ясовуємо, що Валентина у блакитній сукні, Надія у рожевій, Ганна у білій сукні, а Галина у зеленій.
!!! Перевір швидкість мислення. Дай відповіді на наступні запитання, розмірковуючи над кожним не більше 30 секунд. На скільки запитань зміг одразу дати відповідь? Над скількома запитаннями думав до 30 секунд? На  скільки запитань тобі потрібно було більше часу для відповіді?
1. Як називається другий місяць літа?
2. Петро ліг спати о дев'ятій годині вечора, а будильник поставив на десяту годину ранку. Скільки часу він проспить?
3. Що можна потримати тільки у лівій руці?
4. Одне яйце варять 4 хвилини. Скільки треба часу, щоб зварити 5 яєць?
5. Яке каміння в морі?
6. Без чого не можна жити людині?
7. Двоє друзів домовилися сісти у 5-й вагон потягу. Але один сів у 5-й вагон від кінця, а другий — у 5-й вагон від початку. Скільки має бути у потягу вагонів, щоб вони зустрілися?
8. Для олівця це пенал. А що це для автомобіля?
9. Чи можна принести воду в ситі?
10. Що таке 33 січня?
Розв’яжіть задачу на повторення:
ЗАДАЧА 1. В одному дворі живуть четверо юнаків. Відомо, що Вадим і шофер старші від Сергія; Микола і слюсар захоплюються плаванням; бібліотекар наймолодший серед юнаків. Вечорами Антон і перукар грають у доміно проти Сергія та бібліотекаря. Визнач професію кожного з цих юнаків.
УСПІХІВ!!!
 20 ТРАВНЯ
Доброго ранку! Продовжуємо!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ
Сьогодні ми продовжуємо говорити про зміни в природі з настанням літа. Прочитайте вірш на с. 117.
- Що автора називає дарами літа?
- А які ягоди збираєш влітку ти?
Зверни увагу на застереження праворуч! Будьте обережні ! Не пробуйте незнайомі ягоди на смак! Вони можуть бути отруйними! А щоб краще розрізняти ягоди та пригадати зміни в тваринному світі переглянь відео за посиланням:
Творче завдання: За малюнками складіть розповідь, що відбувається влітку в живій природі.
Ти почав створювати лепбук. Продовж цю роботу влітку і запиши, що можна побачити, почути, відчути влітку.
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   10 20 30 40  і т. д.
Повторюємо різні арифметичні дії. Чекаю ваших результатів на вайбер. УСНИЙ РАХУНОК
  72 + 28      73 – 47       500 · 20      14 : 2                                                          32 + 28       53 – 27       300 · 20      21 : 3                                                          22 + 48       33 – 37       400 · 20      36 : 9                                                          52 + 38       23 – 17       200 · 20      40 : 5                                                          22 + 68       43 – 27       700 · 0        12 : 3

На математичному диктанті більшу увагу приділимо назвам компонентів множення і ділення:
М.д.  знайти частку 27 і 3; знайти частку 45 і 9; знайти добуток 6 і 9;    знайти частку 63 і 7; знайти добуток 5 і 7; знайти добуток 3 і 8;    знайти частку 16 і 2.
Вчора ми писали перевірну роботу, з якою ви дуже добре впорались.
А сьогодні ми розглянемо новий тип задач.  До зустрічі в Zoom
математика 20.05 початок
продовження 20.05
Розв’яжемо  № 239, 241, 242 та № 251 у якому дві всі задачі різні.
Попрацюйте на повторення над розв’язанням виразів:
38 + 12 : 3                              (50 – 12)  + ( 43 – 3)
10 : 2 · 8                                 ( 33 + 8 ) – ( 60 – 25)
28 – 21 : 3                              6 : 2 · 3
40 – 20 : 5                              ( 20 – 8 ) : 4
УКРАЇНСЬКА МОВА
Ми продовжуємо закріплювати вивчений матеріал.
Перевіримо виконання вправи 67 при зустрічі, а зараз перевірте виконання вправи 69.
Свита короля
Кити,   кермо, гвинти, свистіти, хитрувати, лічба, крихта, легкий,  .
Свита королеви
Люб_мо,терп_ш, нос_мо, говор_те, крикн_ш, хоч_те .
Хвилинка розваги на с. 38  пропонує гру «Навпаки». Ідея гри полягає в доборі слів з протилежним значенням. Почнемо виконувати вправу при зустрічі, а ще з 3 словосполученнями на вибір утвори і запиши речення. Попрацюйте шифрувальниками. Виконайте завдання на с. 39, згадайте алфавіт  та поставте букви у відповідній послідовності, запишіть побажання Плямса.
Успіхів у роботі!
 19 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку! Починаємо новий короткий тиждень! Сьогодні зустрічі в Zoom у нас не буде, бо ми закріпимо вивчений матеріал і пишемо перевірну роботу з математики.
 Не забуваємо про комплекс ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ 
Ми починаємо тему: «Кольорові сторінки природи: ЛІТО».  Ви вже почали в п’ятницю роботу над лепбуком на тему: «літо». Це тема не одного уроку, тому продовжуємо роботу далі.
Розгляньте мапу літа на с. 116. Свій лепбук допоможуть вам доповнити зупинки цієї мапи. Дайте відповіді на питання.
Перегляньте відео за посиланням, щоб доповнити свої знання:

МАТЕМАТИКА
Сьогодні урок повторення і перевірки знань.
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали у понеділок.
М.д  8, 20, 9, 15, 2, 8, 8, 2, 9, 6.                                                                     
В робочих зошитах пишемо дату, перевірна робота .
1.     Розв’яжи задачу.
На одній клумбі росло 7 кущів троянд, а на іншій – у 9 разів більше. Скільки всього кущів троянд росло на двох клумбах?
2.     Знайди значення виразів, якщо 27 · 308 = 8316
8316 : 308 =              8316 : 27 =
3.     Розв’яжи рівняння.
х : 9 = 8                               х ·42 = 0
4.     Знайди значення виразів, виконай множення багатоцифрових чисел у стовпчик.
56 – 21 : 3=                         105 · 8                 472 · 3
64 + 3 · 4 =
(13 + 32 ) : 5 + 9 =
27 : 3 – 18 : 2 =
5.     Накресли прямокутник із сторонами 8см і 2 см. Обчисли його периметр.
Чекаю фото на вайбер.
УКРАЇНСЬКА МОВА
У нас урок повторення і закріплення вивченого матеріалу.
Виконайте вправу 67.  Йдеться про вибір правильних тверджень  стосовно трьох слів: свисток, пишеш, красивий.
Стосовно кожного слова подано 4 групи тверджень (1) що слово називає, 2) як воно змінюється, 3) чи є в слові орфограми, 4) як записати слово без помилок), у кожній групі подано по три твердження, лише одне твердження з них є правильним стосовно конкретного слова.
Вправа 69 пропонується для самостійного опрацювання. У цій вправі дітям пропонується виконати вже традиційне завдання – підготовка до балу в королівстві Слів.
 Доберіть з поданих на сторінці 37 слів слова до свити короля (слова з орфограмами слабкої позиції, які  ви вже можете перевірити) та свити королеви  (слова з орфограмами слабкої позиції, які  ще не можете перевірити) з королівства Слів.
Виконання нашого завдання перевіримо завтра на уроці!
ЧИТАННЯ
Ви чудово впорались із завданнями тесту. Отже, дуже добре зрозуміли його зміст. МОЛОДЦІ!!!
Сьогодні ми знайомимось ще з одним твором Ліни Костенко «Мурашки думають про зиму».
Прочитайте вірш на с. 156. Складіть партитуру вірша. Прочитай вірш виразно.
Зверни увагу на прислів’я після вірша. Прочитай їх , поясни, як ти їх розумієш. Підкресли те прислів’я, яке висловлює головну думку вірша. Обговоримо завтра при зустрічі.
МИСТЕЦТВО
Тема нашого уроку – мистецька подорож, адже подорожувати можна і віртуально. Та перед тим, як вирушати в подорож, слід обрати транспортний засіб.
Пригадайте казку Шарля Перро «Попелюшка».  На бал Попелюшка вирушила у кареті , перетвореного з гарбуза.
А тепер ви попрацюйте у ролі казкової феї. Пофантазуйте і намалюйте неймовірний новий транспортний засіб, перетворений теж з якогось овоча чи фрукта. Впевнена, у вас вийдуть вражаючі моделі. Малюйте і творіть, не соромтесь, що щось виходить недосконало. Пам’ятайте, головне – спробувати! Хто хоче поділитися своїми ідеями – надсилайте фото у вайбер.
УСПІХІВ ВАМ!!!

 18 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку!!! З початком нового навчального тижня!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
МАТЕМАТИКА
Сьогодні у нас урок закріплення вивченого матеріалу.
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали у п’ятницю.
М.д  9, 16, 6, 24, 12, 5, 54, 2, 21, 3.
Сьогодні продовжуємо встановлювати рекорди усних обчислень. Чекаю ваших результатів на вайбер.
УСНИЙ РАХУНОК
  88 + 7        35 – 17       63 : 9          759 • 0                                                         48 + 17       65 – 47       72 : 9          300 • 5                                                        58 + 27       75 – 37       21 : 3          200 • 3                                                        38 + 37         55 – 27       16 : 2        400 • 2                                                        28 + 57         95 – 67       20 : 5          345 • 1
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   3 6 9 12 15 18  і т. д., здогадались, звідки ці числа?
Під час математичного диктанту повторимо зменшення у кілька разів  та на кілька одиниць:
М.д.: 24 зменшити у 3 рази, 24 зменшити на 2 ;                                                      18 зменшити у 2 рази, 18 зменшити на 3;                                                      4 зменшити у 2 рази, 10 зменшити на 2 ;                                                        16 зменшити на 8 , 16 зменшити у 8 разів,                                                    27 зменшити у 3 рази, 9 зменшити на 3.     
Продовжуємо підготовку до перевірної роботи за рік.  До зустрічі в Zoom.
математика 18.05
На повторення розв’яжемо задачу № 176 і повправляємось у складанні схем, а тепер № 246 – за схемою складемо задачу.
Щоб впоратись із завданнями перевірної роботи виконаємо № 248, 249,
Задача 1. У їдальню привезли 40 кг яблук, а слив – у 5 разів менше. Скільки всього кілограмів фруктів привезли в їдальню?
Задача 2. З однієї ділянки зібрали 3 кошики моркви, а з другої – у 8 разів більше. Скільки всього кошиків моркви зібрали з двох ділянок?
Вирази        34 – 27 : 3                              3 · ( 19 – 12)
                     25 + 5 · 7                                24 : 3 + 21 : 3
                     18 : 3 : 2                                 5 · 8 – 4 · 5
                     63 : 9 + 45                              36 : 9 – 20 : 5
  Завдання: За формулою Р = 2· ( а + b)
знайди периметр прямокутника з сторонами 8 см і 3 см;
знайди периметр прямокутника з сторонами 7 см і 5 см.
ЧИТАННЯ
Сьогодні ми знайомимось з новим твором Георгія Труфанова «Чим сильна людина?»
- А як думаєш ти, чим сильна людина?
Прочитай текст і підкресли нове, про що ти дізнався в тексті.
- Чи корисні тобі ці знання?
- Як вони можуть тобі допомогти?
Прочитай текст вдруге і дай відповідь на запитання.
Отже, чим сильна людина?
- Чи знаєш ти інші орієнтування на місцевості?
Прочитай текст ще раз і дай відповіді на запитання тесту за посиланням:
Результати тесту від кожного чекаю на вайбер!
УСПІХІВ!!!!
15 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку! Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри: 50 51 52 53 54  і т.д.
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали у середу.
М.д  3, 18, 54, 7, 6, 10, 4, 15, 4, 3, 6, 25.
Сьогодні продовжуємо встановлювати рекорди усних обчислень.
УСНИЙ РАХУНОК
25 + 37       73 – 28       10 · 8          35 : 5                                                          15 + 77       63 – 28       10 · 6          81 : 9                                                          35 + 47       33 – 28       10 · 2          63 : 9                                                           45 + 27       53 – 28       10 · 4          40 : 5                                                          15 + 37       93 – 28       10 · 7          16 : 2
Під час математичного диктанту повторимо збільшення  та зменшення у кілька разів:
М.д.: 27 зменшити у 3 рази, 8 збільшити у 2 рази,                                                  18 зменшити у 3 рази, 8 збільшити у 3 рази,                                                  4 збільшити у 3 рази, 10 зменшити у 2 рази,                                                  6 збільшити у 9 разів, 6 зменшити у 3 рази,                                                   3 збільшити у 7 разів, 9 зменшити у 3 рази.     
Ми писали самостійну роботу, зупинимось на деяких завданнях і почнемо підготовку до перевірної роботи за рік.  До зустрічі в Zoom.

математика 15.05
Ми розв’яжемо  № 236, 247 у підручнику, а № 237 ( у стовпчик), 243, 244, 245 (зі схемами) виконаємо в зошиті.
Крім цього розв’яжемо задачі, яких немає у підручнику і потренуємось швидко за формулою знаходити периметр прямокутника.
Задача 1. В саду росте 27 яблунь, а груш – у 3 рази менше, ніж яблунь. Скільки всіх дерев у саду?
Задача 2.  Андрійко вирізав 6 синіх машинок , а зелених – у 3 рази більше. Скільки всього машинок вирізав хлопчик?                                                                                                                
УКРАЇНСЬКА МОВА
Сьогодні урок розвитку зв’язного мовлення, тому ми продовжимо вчитися викладати свої думки письмово.
Прочитайте завдання вправи 68. А які події цього навчального року вас найбільше вразили?
Складіть не менше 5-6 речень про ці події і виконайте завдання вправи. Напишіть лист першокласникам, у якому про це розкажете. Подумай, як ти звернешся до першокласника.
Виконане завдання ЧЕКАЮ НА ВАЙБЕР.

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ І ТЕХНОЛОГІЙ
Тема нашого уроку – «Весна. Літо» . Ми протягом останніх уроків до кінця навчального року будемо виготовляти лепбук – в дослівному перекладі «книга на колінах», а точніше тематична інтерактивна папка. Подібні завдання ви виконували в команді та на заняттях «Радість Розвитку». Як зразок пропоную переглянути відео про лепбук про пори року. Перейдіть за посиланням:
А ось ще зразки про окрему пору року:


Вам я пропоную створити лепбук на тему «Літо», його можна буде доповнювати і літніми фото, залишивши собі згадку про літо 2020. А  створити відповідний настрій нам допоможе музика. На уроках ми слухали музику із циклу концертів А.Вівальді «Пори року». Настала черга «Весни». Перейдіть за посиланням:
Далі А.Вівальді «Літо. Гроза». Я пропоную прослухати виконання оркестру :
і дуету на баяні і бандурі. Порівняйте, який неймовірний відтінок в музику приносить український інструмент.

14 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ 
Сьогодні ми продовжуємо говорити про безпеку, але безпеку в інтернеті. Гуляти можна не лише на вулиці, адже можна здійснювати віртуальні прогулянки, на кшталт наших уроків – у мережі інтернет. А наскільки там безпечно?
- Чи можна в інтернеті зустріти незнайомців?
-  Чи безпечно довго знаходитись перед комп’ютером? Чому?
- Якій інформації довіряти, а яку треба перевірити?
Короткі інструкції про саме головне, що треба знати знайдеш у відео за посиланням:
Вчись бути розумним і аналізуй ту інформацію, яку отримуєш!
УКРАЇНСЬКА МОВА
Ми на уроці закріплюємо вивчене за рік.
1.     До поданих слів з орфограмою слабкої позиції добери перевірні, встав потрібні букви і запиши слова парами:
Сл._вовий - ….
В_шневий - ….
В_сокий - ….
Ш_шкар - ….
Н_зенько - …
З_мівля - ….
2.     Спиши речення, вставляючи пропущені букви.
Сонце сіло. Погасла в_чірня зоря. У вікнах забл_щало світло. Над с_лом спускалася ніч.
А тепер розважимось – виконайте вправу 65 – з’єднайте початок і кінець слова і вставте букву в порожній квадратик.
А тепер самі придумайте головоломку за завданням вправи 66. Перевіримо завтра.
ЧИТАННЯ
На минулому уроці ми опрацьовували оповідання Михайла Слабошпицького «Лелеча весна».
Прочитайте оповідання ще раз і спробуйте відповісти на питання тесту за посиланням:
Фото з результатами тесту надішліть на вайбер.
В тексті птахи названі лелеками, але ця назва має багато синонімів. Якщо ми звернемось до словника, то знайдемо синоніми до слова ЛЕЛЕКА: бузько, чорногуз, бусол, бузьок, д. боцян, боцюн, боцяг, гайстер. Їх можна використовувати у власних творах, щоб уникнути повторень.
Прочитай, як люди пояснили походження назви птахів:
.
Легенда про Лелеку
Щодо походження лелек існує чимало легенд. За однією з них, Бог дав людині лантух і наказав віднести далеко в ліс , тільки не розв’язувати й не заглядати в нього. Та на півдорозі чоловік  не витримав і поцікавився, що ж він несе. Розв’язав мішок, а з нього повистрибували жаби, вужі та змії й розповзлися по всьому світові. Розгніваний Бог перетворив чоловіка на бусола і звелів ходити по полях і болотах, шукаючи та збираючи всю ту нечесть.
Подумай над питанням, яка риса характеру завадила чоловікові виконати наказ Бога?
- А коли ця риса може бути позитивною?
ЛОГІКА
Почнемо з перевірки завдань минулого уроку.
Задача 1. Задача про шатена, блондина і брюнета.
Креслимо табличку і заносимо дані задачі. Говорив чорноволосий і з ним погодився Бєлов, отже у Бєлова волосся не чорного кольору. Значить,  чорноволосий – Руденко. Отже, у Бєлова волосся руде, а Чорненко — блондин.
Задача 2 Задача спортсменів з різних міст.
Креслимо табличку і заповнюємо її. Відомо, що Андрій не з Одеси і не з Києва, значить, він з Донецька. Євген грав з киянином, отже, він з Одеси, а Кирило з Києва.
Розв’яжіть задачі на повторення:
ЗАДАЧА 1. Двоє батьків і двоє синів купили тільки три квитки
на футбольний матч. Чи може таке бути?
ЗАДАЧА 2. Петро, Геннадій, Дмитро та Володимир займаються у дитячій спортивній школі у різних секціях: гімнастичній, баскетбольній, волейбольній і легкої атлетики. Петро, Дмитро та волейболіст — однокласники. Петро та Геннадій ходять на тренування пішки, а гімнаст їде автобусом. Легкоатлет не знайомий ні з баскетболістом, ні з волейболістом. Хто в якій секції тренується?
ЗАДАЧА 3. На вулиці, ставши в коло, спілкуються четверо дівчат: Ганна, Валентина, Галина та Надія. Відомо, що:
ü дівчина в зеленій сукні — не Ганна і не Валентина —
стоїть між дівчиною в блакитній сукні та Надією;
ü дівчина в білій сукні стоїть між дівчиною в рожевій
сукні та Валентиною.
Якого кольору сукні у кожної дівчини?
З а у в а ж е н н я  до з а д а ч і :  крім таблиці, для зручності розв’язання намалюйте коло і розставте дівчат так, як сказано в умові.
УСПІХІВ!!!
13 ТРАВНЯ
Доброго ранку! Продовжуємо!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ
Сьогодні ми продовжуємо говорити про безпеку, але безпеку під час прогулянок.
- Подумай, чи можна гратися біля трансформаторної будки або біля дороги? Чому?
- Робити селфі на дахах будинків і мостах? Чому?
Перевір свої відповіді з відповідями на с. 115 підручника.
Розглянь малюнки. Чи безпечні місця для ігор вибрали діти? Що загрожує їхньому життю і здоров’ю? Переглянь відео за посиланням і спробуй сам побувати шпигуном:
Лабораторія дослідника: Коли дослідиш свій двір або інше місце, де любиш часто гуляти, обговоріть з членами родини наскільки безпечними будуть прогулянки і яких правил ти маєш постійно дотримуватись.
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   13 133 1333 13333  і т. д.
Повторюємо різні арифметичні дії. Чекаю ваших результатів на вайбер.
УСНИЙ РАХУНОК
  24 + 27      21 – 14       81 : 9          40 · 2                                                          54 + 37       61 – 24       54 : 9         30 · 2                                                           14 + 57       71 – 34       45 : 5          4 · 10                                                          34 + 17       51 – 44       16 : 2          6 · 100                                                        84 + 7         91 – 54        8 : 2           50 · 2
На математичному диктанті більшу увагу приділимо зменшенню на,  у. Пригадай, коли виконуємо віднімання, а коли ділення.
М.д.  27 зменш у 9 разів; 27 зменш на 9;                                                        63 зменш на 9; 63 зменш у 9 разів;                                                        12 зменш у 2 рази; 12 зменш на 2;                                                      20 зменш у 5 разів; 20 зменш на 5;                                                        6 зменш на 2; 6 зменш у 2 рази;                                                            30 зменш у 5 разів; 30 зменш на 5.
Вчора ми писали самостійну роботу, тож опрацюємо завдання, які виявились непростими. До зустрічі в Zoom
Ми розглянемо нову таблицю множення на 3. Розв’яжемо  № 227, 228, 229, 230, 231 у підручнику, а № 232, 233, 234, 235 виконаємо в зошиті.
УКРАЇНСЬКА МОВА
Ми продовжуємо закріплювати вивчений матеріал.
Перевіримо виконання вправ 62, 63, 64.
Напишемо навчальний диктант. Перевіримо написане і чекаю фото диктанту на вайбер.
Диктант выд 13,.05 Мавпочка Зося

 12 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку! Починаємо новий короткий тиждень! Сьогодні зустрічі в Zoom у нас не буде, бо ми закріпимо вивчений матеріал.
 Не забуваємо про комплекс ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ 
Сьогодні тема нашого уроку «Безпека там, де ти живеш». Ми вже неодноразово обговорювали ці правила, але так трапляється, що, коли їх треба застосувати, вони забуваються. Отже, нагадаємо ще раз. Для цього перегляньте відео за посиланням:
Тепер дайте відповіді на питання:
- Чим ви можете користуватися вдома самостійно? А чим лише з дорослими?
Лабораторія дослідника. Одне з найцікавіших місць у твоєму домі – кухня. Проте, вона може приховувати багато небезпек. Подумай, що це може бути? А чи варто боятися і не користуватися кухонними приладами? Зваж, які прилади тобі вже доступні, а якими треба навчитися користуватися?
Попрацюй з підручником. Розглянь малюнки і правила на с.114. Знайди відповідність малюнка і правила. Зроби висновки про поведінку дітей.
МАТЕМАТИКА
Сьогодні урок повторення і перевірки знань.
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали у середу.
М.д  9, 14, 13, 40, 13, 20, 54, 15, 15, 8.
Щоб гарно впоратись з завданням самостійної роботи виконай № 177, 214 у підручнику і №178 у зошиті, усно дай відповідь на питання № 215. Тепер ти готовий!!!!
В робочих зошитах пишемо дату, самостійна робота .
1.     Обчисли.
9 · 4 =               27 : 9 =
5 · 6 =               18 : 2 =
2 · 7 =               40 : 5 =
2.     Знайди значення виразів у стовпчик. Запиши виконання всіх дій.
673 · 9                       1035 · 5               2401 + 213 · 2
3.     Розв’яжи рівняння, накресли схему до кожного.
45 : х = 5                             х · 9 = 27
4.     Знайди значення виразів, виконай множення у стовпчик.
1509 · 3  
4527 : 3 =
4527 : 1509 =
Фото роботи чекаю на вайбер.
УКРАЇНСЬКА МОВА
У нас урок закріплення вивченого матеріалу.
Перевіримо виконання  вправи 60.
Слова, пропуски в яких можна заповнити, спираючись на вимову: добрий, перший.
Слова з орфограмами слабкої позиції, які можна перевірити: листа, село, свиню, на пероні, держіть, свинячу.
Орфограми в закінченнях слів-назв дій: ход_ть, прос_мо, буд_м. Ці слова залишаються не виписаними або виписуються в окрему групу з пропусками.
Продовжуємо повторювати вивчений матеріал.
Вправа 61 виконується усно. Вам допоможе схема «Як записати слово без помилок» (зошит-посібник № 4, с.45).
Вправа 62 письмово в зошиті.
Прочитайте завдання до вправи 63. Перевірте запис Сашка і надайте йому допомогу в перевірці орфограм. Вправа виконується у підручнику.
 Вправу 64, у якій пропонується дібрати по 2 – 3 слова з орфограмами слабкої позиції звука, які можна перевірити за сильною позицією зміною слова, спорідненими словами та за словником виконайте письмово в зошиті. Перевіримо завтра!
ЧИТАННЯ
На минулому уроці читання ми читали оповідання Галини Демченко «Весна». Ви прочитали про непереборне бажання природи до життя після зимового сну. Після зимових холодів летить на пташиних крилах весна. Вона пробуджує до життя все нове. Привітне тепле сонечко випливає на бездонне небо і щодня піднімається все вище і вище. Ніжне тепло огортає всю землю. А навколо стільки звуків, стільки цікавого! Земля усміхається до сонечка чарівними, ніжними і яскравими першими квітами. Подумайте, якою буває весна? Дзвінка,…………………
А от після того, як ви опрацюєте новий матеріал ви додасте ще одне слово …………….
Знайомимось з письменником.

Михайло Федотович Слабошпицький народився в мальовничому  селі Мар’янівка на Черкащині в 1946 році, український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч, дитячий письменник. Він написав багато текстів різних жанрів. Письменник, залюблений у рідну природу  і  вміє передати своє захоплення читачам. Він  написав багато казок і оповідань для дітей.

Так, текст про лелек – «Лелеча весна». Прочитайте текст і дайте відповідь на питання – це казка чи оповідання?
Перечитайте ще раз.  Подумайте над відповідями в кінці твору.
Повернімося до питання про весну, яка вона ще, здогадались? Лелеча.
МИСТЕЦТВО
На уроці ми пригадаємо те, що знаємо про орнамент.
 Орнамент – це чергування (повторення) різноманітних зображень. Зазвичай, такі візерунки ми можемо бачити на предметах посуду,  килимах, скатертинах, тощо.


Серед шкільного приладдя орнамент найчастіше зустрічається у закладках. Коли ви читаєте книжку, щоб відразу знайти потрібну сторінку  і використовують закладки.  Ми в першому класі малювали такі закладки, а тепер я пропоную зробити вам аплікацію з кольорового паперу. Ось зразки деяких:


УСПІХІВ ВАМ!!!

 8 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку! Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри: 5 15 25 35 45  і т.д.
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали у середу.
М.д  54, 45, 8, 63, 35, 27, 15, 6, 12, 8, 5.
Сьогодні продовжуємо встановлювати рекорди усних обчислень.
УСНИЙ РАХУНОК
14 + 47       78 – 19       10 · 8          15 : 5                                                          14 + 37       68 – 19       8 · 100        63 : 9                                                          14 + 77       38 – 19       40 · 2          27 : 9                                                          14 + 27       58 – 19       2 · 200        20 : 5                                                          14 + 57       98 – 19       100 · 6        14 : 2
Під час математичного диктанту повторимо збільшення у та збільшення на:
М.д.: 7 збільшити на 2, 7 збільшити у 2 рази,                                                          8 збільшити на 5, 8 збільшити у 5 разів,                                                        4 збільшити на 9, 4 збільшити у 5 разів,                                                        6 збільшити у 9 разів, 6 збільшити на 9,                                                        3 збільшити у 5 разів, 3 збільшити на 5.                                                                                                                                     
На повторення до нашої зустрічі розв’яжіть № 155 одним способом і №181, а під час нашої зустрічі в Zoom перевіримо.
мтематика 08.05
матем ІІ част.
Попрацюємо з матеріалом підручника. Після зустрічі перегляньте, чи всі номери ви встигли записати.
В зошиті повинні бути записані № 206, 216, 217 , а в підручнику заповнені № 200, 201, 202, 203, 204, 205, 207, 208, 209, 210, 211.
ЧИТАННЯ
Сьогодні День Пам’яті всім загиблим під час Великої Вітчизняної війни, дуже трагічного періоду в історії не лише нашого народу, а й всієї планети. Діти війни… Їх дитинство закінчилось 22 червня 1941 року. Прочитайте вірш  О. Роздольського про початок війни.
                                                              Все починалося з                                                                                                              грому небесного,
                                                                            Такого жорстокого, такого                                                                                                 нечесного.
                                                                          Із ненависного, злісного                                                                                                        грому,
                                                                          Який на світанку вигнав із                                                                                                     дому…

                                                                          А небо світле закрили                                                                                                         чорні хрести!
                                                                      Господи! Боже! Якщо ти є,                                                                                                     захисти!..

                                                                Крізь руки у двір гусенята                                                                                                       малі…
                                                                       І кров на травиці… І кров на                                                                                                   землі…

                                                                       І шипить у ставку гаряче залізо,
                                                                       І полум’я дике шугає над лісом…

                                                                       І мама мовчазно-бліді, як стіна…
                                                                       І тато поволеньки кажуть:                                                                                                                          «Війна…»
              Поряд з дорослими боронити рідну землю ставали діти. Так, вони були дуже малі, щоб держати зброю, але вони наближали омріяну Перемогу, як могли. Підлітки стояли замість дорослих біля станків, відбудовували зруйновані міста і села. Їх примусово вивозили на роботи в Німеччину та концтабори. За покликом дитячих сердець ставали підпільниками, партизанами, щоб помститися ворогові за смерть батьків та братів, за всі нелюдські злочини німецького окупаційного режиму.
Наш земляк ШУРАПОВ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ - поет, прозаїк, театрознавець. Народився в 1928 р. в м. Зинов’ївську (тепер м. Кропивницький). Закінчив історичний факультет Одеського університету (1962). Працював журналістом, старшим редактором Кіровоградської обласної студії телебачення, помічником голови Кіровоградської обласної ради.

Володимир Шурапов, нині літописець театру корифеїв, у роки війни був ще зовсім дитиною. На власні очі бачив всі жахи окупації: бомбардування, розстріли, облави. Його спогади розміщенні в книзі «Велика війна 1941-1945: Кіровоградський вимір».
Прочитай уривки з його автобіографічних творів:

          «… напроти нас зупинився автобус і з нього, як вітром, видуло німців. Батько прошепотів: «Облава! І в цю мить у двір і вікна будинку полетіли гранати, затріщали автомати… Були схоплені всі, хто мешкав у цьому будинку. Загнали і нас до автобусу. І ми опинилися в тюрмі «СД» на Польовій… Камера, до якої ми потрапили, була набита битком. Щодня танула, як сніг на сонці.
            Якось в коридорі пролунали постріли. І раптом хтось відкрив двері камери і крикнув: «Тікайте! Швидше!».
          Всі, хто ще залишився після вчорашнього розстрілу половини арештованих, прожогом кинулися в коридор, а потім – на вулицю. Бігли і ми з батьком (якщо так мовити).
        Все трапилось так несподівано, що батько в метушні, яка зчинилася в камері, не встиг знайти протез. І він тримаючись за мої плечі, плигав на одній нозі, а я обійнявши його за тулуб, крізь сльози поспіхом умовляв: «Татусю, скоріше, скоріше…»
        Крізь рядки літературних творів можна побачити ту війну, яку бачила маленька людина, дитина війни.
        Володимир Шурапов став автором книги для дітей молодшого і середнього шкільного віку про наш місцевий район – Балашівку, про її жителів.

 Ця книга «Гавроші з Балашівки» знайомить нас лише з невеликим епізодом визволення міста. Діти балашівської околиці, що за окупації з радістю допомагали підпільникам: листівки клеїли, зривали оголошення, різали дроти, зустрічають нарешті визволителів. Вони відкладають нагальну для виживання справу – збирання мерзлих качанів, і незважаючи на мороз носять снаряди артилеристам, машину яких вивели з ладу гітлерівці. З такого щоденного героїзму складався літопис Перемоги. Думаю, після зняття карантину ви відвідаєте нашу міську бібліотеку ім.. Шевченка і обов’язково прочитаєте книгу В.Шурапова «Гавроші з Балашівки» , а в класі ми зможемо обговорити те, що вас найбільше вразило при читанні.

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ І ТЕХНОЛОГІЙ
Тема нашого уроку – колективна робота, яку дуже важко виконати дистанційно. Тому ми працюємо самостійно і в День Пам’яті спробуємо нагадати одвічні істини, які допомагають берегти мир на Землі.
Тема уроку «Стрічка миру». Подумайте, що є цінного для кожної людини, що треба робити для того, щоб берегти мир. Намалюйте свої ідеї і створіть або колаж або стрічку миру зі своїх малюнків, застосувавши відомі вам техніки. Роботи можна демонструвати у вайбері. Думаю, що одним із яскравих ваших малюнків про цінне і дороге стане малюнок мами чи родини, адже це найдорожче, що є у людини. Привітайте своїх матусь і бабусь зі святом Матері 10 травня, щоб вони стали ще щасливішими. 
Зустрінемось у вівторок!!!
7 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ  
Сьогодні ми продовжуємо вивчати звички. Сьогодні поговоримо про шкідливі. А чи є шкідливі звички у вас?
Прочитайте матеріал підручника нас. 113. Які поради можна дати Марійці, щоб позбутися шкідливих звичок?
Подумай, чому варто відмовитись від цигарки або міцного напою, якщо їх пропонують?
Виявляється, відмовляти непросто. Цьому теж треба вчитися. Переглянь відео, як це треба робити і кому відмовляти:
УКРАЇНСЬКА МОВА
Перевіримо виконання вправи 57 під час зустрічі в Zoom.
укр.мова 07.05
Попрацюємо над транскрипцією слів під час зустрічі.
Опрацюємо вправи 59 і 60.
ЧИТАННЯ
Ми продовжуємо читати і аналізувати твори про весну.Познайомимось з творчістю ще одної письменниці з нашого краю.

Відома українська письменнця Галина Олексіївна Демченко (1922 - 1986 рр.) народилася в селі Олександрівка на Кіровоградщині, але дитинство її пройшло в селі Макіївка Чернігівської області. Там її батько став працювати агрономом, а мати вчила людей грамоти, бо одиниці вміли читати і писати. Дівчинка бігала за мамою «хвостиком», і не дивно, що в шість років вона вже вміла читати й писати. Тому й навчатися пішла одразу в другий клас. У шкільній стінгазеті з’являються її перші вірші. Щасливі то були роки! Узимку — ковзани й санчата, а влітку — турбота про город, квітник, птахів, весела праця у дитячій польовій бригаді. Любила Галя теплі тихі вечори, коли вся родина всідалася під зорями й слухала українські пісні, які так дзвінкоголосо виспівували сільські дівчата. Майже всі ці пісні дівчинка знала напам’ять. Ще б пак, адже дівчата інколи брали її до свого гурту і вона теж підтягувала своїм тоненьким голосочком.
Війна обірвала щасливе життя сім’ї: помирає батько, гине на фронті старша сестра, тяжко хворіє мати. Дівчині довелося надовго перервати навчання, а згодом його треба було поєднувати з працею. Галина Демченко навчається на підготовчих курсах Кіровоградського педінституту, одночасно працюючи секретарем-друкаркою. У неї був ще й неабиякий хист до малювання, який привів її до Київського художньо-промислового училища. Та література перемогла — і Галина Демченко стала письменницею, писала вірші та прозу для дорослих і дітей.
Прочитайте текст нас. 148. Подумайте над жанром твору – це оповідання чи казка?
- Які ознаки весни змалювала письменниця?
- На твою думку, - це початок, середина чи кінець весни? Обгрунтуй свою думку.
ЛОГІКА
Почнемо з перевірки завдань минулого уроку.
Задача 1. Задача про трьох друзів.
Креслимо табличку і заповнюємо її. З тролейбуса вигукнув хлопчик до Бориса, а ми знаємо, що проводжав друга до автобусної зупинки Олексій, значить тролейбусом їздить Віктор, а автобусом Борис. Відповідно трамваєм - Олексій.
Задача 2 Задача про маляра, тесляра і водопровідника.
Креслимо табличку і заповнюємо її. Відомо, що водопровідник ніколи не бачив Давидова, Значить два інших чоловіки знайомі між собою. Отже, якщо маляр звернувся до теслі, то він і є Давидов, бо двоє інших знайомі між собою. Якщо тесля допомагав Сидоренку, то Сидоренко – водопровідник, а Тесля – Кондратенко.
Спробуй розв'язати наступні бліц - задачі самостійно, що таке бліц – це означає миттєво, з використанням якомога менше часу.
Уважно прочитай текст і дай точну відповідь на запитання.
1. Троє хлопчиків і четверо дівчаток вирішили піти в кіно. Але квитків на всіх не вистачило. Тому Сергієві, Юлії та Марії довелося повернутися додому. Скільки дівчаток і скільки хлопчиків змогли подивитися фільм?
2. Брат і сестра замінили кожну букву свого імені її порядковим номером у алфавіті. Вийшло: 3 12 23 1  та 15 19 16 33. Як звати хлопчика і дівчинку?
3.   Скільки горіхів у порожній склянці?
4.  Олена згадала, що наступної п'ятниці — 8 Березня, а вона ще не підготувала мамі подарунок. Якого числа вона про це згадала?
5.  Сидить на дорозі дитина і гірко плаче: "Є у мене тато, є мама, тільки я їм не син!" Шкода малятка. Чи може таке бути?
А тепер задачі на повторення, над якими треба подумати.
1. Бєлов, Чорненко і Руденко вчилися в одному класі. Якось вони поверталися додому після уроків, і чорноволосий зазначив:
— Зверніть увагу! Один із нас світловолосий (блондин), у іншого — волосся руде (шатен), а я — чорноволосий (брюнет). Але в жодного колір волосся не
відповідає його прізвищу.
— А й  справді, — погодився Бєлов. Якого кольору волосся у кожного хлопчика?
2. За перше місце у турнірі з тенісу серед юнаків змагалися Євген, Кирило й Андрій. Вони приїхали з Одеси, Києва та Донецька. Першу партію грали Андрій і спортсмен із Одеси. Другу партію грав Євген із тенісистом киянином, тим часом Андрій спостерігав за зустріччю. З якого міста прибув кожний тенісист?
УСПІХІВ!!!

 6 ТРАВНЯ
Доброго ранку! Продовжуємо!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ
Сьогодні ми на уроці поговоримо про те, від чого залежить здоров’я людини.
Дай відповіді на питання вгорі на с. 112.
Прочитайте текст на с.112. Які б ще корисні звички ти додав до переліку? Можеш зробити таку пам’ятку і поділитися нею з друзями. Можливо, хтось зацікавиться і замислиться.
І останнє завдання творчого характеру, подумай , які предмети серед намальованих ти вважаєш корисними для свого здоров’я?
Думаю, тобі буде цікаво переглянути «поєдинок», зроби висновки . Перейди за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=S2A-_VC4WWU
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   6 9 6 9 6 9 і т. д.
Повторюємо різні арифметичні дії. Чекаю ваших результатів на вайбер.
УСНИЙ РАХУНОК
  62 + 19      24 – 16       200 + 500   530 – 100                                                    22 + 49       64 – 16       10 + 700     530 – 10                                                    12 + 39       74 – 16       700 + 200   460 – 400                                                  62 + 29         54 – 16       30 + 60       460 – 40                                                  32 + 39         94 – 16       800 + 100  
На математичному диктанті більшу увагу приділимо таблиці множення та збільшенню у, на.
М.д.  запишіть добутки чисел 9 і 6, 5 і 9, 2 і 4, 9 і 7,  5 і 7;                                    число 3 збільш у 9 разів, у 5 разів, у 2 рази;                                                  число 3 збільш на 9, на 5, на 2.
Вчора ми писали контрольну роботу, тож перевіримо завдання, які виявились непростими. До зустрічі в Zoom
математика 06,04
матем,мова 06.05
Ми розглянемо розв’язання № 183, 184, 185, 186, 187, 188, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198,  усно, виконаємо окремі записи у підручнику,
а № 189, 190 і 199 письмово в зошиті. Перевіримо в п’ятницю.
УКРАЇНСЬКА МОВА
Сьогодні ми закріплюємо вивчений матеріал за рік.
Перевіримо вправу 60. Слова, пропуски в яких можна заповнити, спираючись на вимову: добрий, перший.
Слова з орфограмами слабкої позиції, які можна перевірити: листа, село, свиню, на пероні, держіть, свинячу.
Слова з орфограмами слабкої позиції, які не можемо перевіряти: ход_ть, прос_мо, буд_м.

Вправу 56 виконаємо усно під час зустрічі. Але пригадайте правила літературної вимови приголосних звуків в позиціях:
-          «перед дзвінкими» (перед дзвінкими звуками  вимовляються дзвінкі парні звуки, тобто відбувається позиційне чергування звуків, наприклад, [просити] – [проз′ба]),
-         «перед глухими» (перед глухими звуками вимовляються як глухі, так і дзвінкі звуки, за виключенням звука  [г], який не вимовляється перед глухими і відбувається позиційне чергування звуків [г] // [х], наприклад: [д′óгот′] – [дie хт′áр]),
-          «у кінці слова» (у кінці слова вимовляються як глухі, так і дзвінкі парні приголосні звуки).
Вправа 57  дає змогу в роботі зі спорідненими словами ще раз попрацювати з позиційним чергування звуків і позначенням його на письмі. Запишемо ці слова парами і під кожною парою – транскрипцію кожного слова.                    
У вправі 58  продовжується робота з правилами вимови голосних та приголосних звуків. Позначте остаточний вибір «галочкою».
 5 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку!
 Не забуваємо про комплекс ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ 
Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити про зміни, що відбуваються з віком. Вдома ви зробили колаж із фото і помітили, що вже за 7- 8 років з вами теж відбулися певні зміни. Зміни відбулися з ростом, масою, з рисами обличчя, можливо, відтінок волосся.
Прочитайте текст на с. 111. Зверніть увагу, до року всіх дітей називають немовлятами, подумайте, чому?
А ви до 12 років знаходитесь у найкращому періоді свого життя – ДИТИНСТВО. Вас називають дітьми. А як вас будуть називати з 12 до 17  років? А чи готовий ти дорослішати? І що це значить? Переглянь за посиланням і подумай:
Виконай завдання під малюнком. Знайди серед зображених людей, хто може бути твоїм однолітком. Поясни свій вибір. Доповни речення: «Щоб рости і розвиватися, я буду…»
Завдання дослідника буде і корисним і цікавим. Перевір, чи відстань між витягнутими в боки руками – це і є твій зріст. Можливо, ти дослідиш ще інші закономірності свого тіла?
МАТЕМАТИКА
Перевіримо розв’язання задач.
Задача 173.                                                                                                         І спосіб:                                                                                                            1) 19 · 5 = 95 (км) – маршрут Василька;                                                          2) 19 · 3 = 57 (км) – маршрут Петрика;                                                          3) 95 – 57 = 38 (км)                                                                                           Або виразом: 19 · 5 – 19 · 3= 38 (км)
ІІ спосіб:                                                                                                             1) 5 – 3 = 2 ( дні) – довше був Василько ;                                                      2) 19 · 2 = 38 ( км)                                                                                            Або виразом: 19 · ( 5 – 3) = 38 (км)
Задача 182. Схема до задачі:

І спосіб:                                                                                                           1) 15 · 4 = 60  (к.) – у суботу;                                                                          2) 15 · 5 = 75 (к.) – у неділю;                                                                            3) 60 + 75 = 135 (к.)                                                                                          Або виразом: 15 · 4 – 15 · 5= 135(к.)
ІІ спосіб:                                                                                                           1) 5 + 4 = 9 ( гр.) – за два дні ;                                                                          2) 15 · 9 = 135 ( к.)                                                                                            Або виразом: 15 · ( 5 + 4) = 135 (к.)                                                                                                                                                        
В робочих зошитах пишемо дату. Контрольна робота і переходимо до перевірки вивченого матеріалу. На роботу відводиться урок, тож не поспішай, будь уважним і зосередженим. Думай, а потім пиши і уважно читай завдання. Коли виконаєш завдання – фото надішли на вайбер.
1.           Розв’яжи задачу двома способами (задача для Полінки):
У Полінки є бусини трьох кольорів по 15 бусин кожного кольору. А в Насті є бусини п’яти кольорів по 15 бусин кожного кольору. Дівчатка зробили намисто, використавши всі свої бусини. Скільки всього бусин пішло на намисто?
2.      Розв’яжи вирази у стовпчик:
1905 · 3                        1209 · 4
3.     Розв’яжи вирази, де можливо використай розподільний закон множення:
65 – 7 · 5
35 + 2 · 8
133 · 2 + 267 · 2
348 · 5 – 248 · 5
4.    .Розв’яжи рівняння:
х · 31 = 0             х · 19 =19
5.    Накресли відрізок 1 дм. А другий у 5 разів коротше. Напиши вираз, як ти знайшов довжину другого відрізка.
УКРАЇНСЬКА МОВА
У нас урок закріплення вивченого матеріалу. Перевіримо виконання вправ.У вправі 52 потрібно було знайти рядок спільнокореневих слів, Це слова - вогник, вогняний, вогонь, бо основи цих слів різні.
Вправа 53
Очікуваний запис:
Гора, угору, гористий ( пов’язаний з горою – формою земної поверхні).
Горює, горе, горечко ( пов’язаний зі станом людини – горем).
Горить, перегорить ( пов’язаний з дією – горіти).
Зайве слово, це слово палає, є синонімом до слова горить.
У вправі 54 Синоніми до слова дзеркало – слово люстерко, –але не завжди можна замінити слово синонімом: у сполученні слів дзеркало душі не можна здійснити заміну слова дзеркало на слово люстерко, а сказати новеньке дзеркало чи новеньке люстерко можна без будь-яких застережень. 
 Вправа  55 Споріднені слова (ліс, лісок, лісочок, перелісок, чорноліс), а синоніми (ліс, пуща, гай, діброва, байрак).
За значенням слова байрак, а також усіх інших слів, які  можуть викликати нерозуміння значення, можна звернутися до тлумачного словника або до дорослих.
Байрак - ліс у яру, в долині.
Пуща - великий, густий, дрімучий ліс; хащі.
Гай - невеликий, переважно листяний ліс. 
Діброва - листяний ліс на родючих ґрунтах, у якому переважає дуб.
Над правильною вимовою ми попрацюємо в середу під час зустрічі, а сьогодні потренуйтесь добирати перевірні слова. Вправа 59 виконується самостійно. 
Вправа 60 виконується самостійно.
Запишіть спочатку слова, пропуски в яких можна заповнити, спираючись на вимову, а потім слова з орфограмами слабкої позиції, які можна перевірити.
Будь уважним!!! В тексті ще є група слів з орфограмами слабкої позиції, але ми ще не можемо ці орфограми свідомо перевіряти. Йдеться про орфограми в закінченнях слів-назв дій. Ці слова виписуються в окрему групу з пропусками.
ЧИТАННЯ
Ми знайомимось сьогодні з ще одним твором нашого земляка Василя Олександровича Сухомлинського «Найласкавіші руки».
Прочитайте текст на с.166-167.
_ Як описала Оля свою маму? Про що це свідчить?
Перечитай текст ще раз і підкресли слова, які Оля використала для опису. Уяви себе на місці Олі. У тебе є надзвичайна нагода – проговорити всі ці слова своїй мамі. Підійди до мами, обніми її і скажи їй всі ці слова. Яка твоя мама, які її очі, руки, волосся? А щасливу усмішку мами запам’ятай і говори їй частіше такі слова, щоб вона була в тебе НАЙЩАСЛИВІШОЮ!!! 
МИСТЕЦТВО
На уроці ми створюємо рекламу. Ви любите сік? Подумайте, який сік найкорисніший.
Створіть рекламу своєму соку на альбомному аркуші зі своїм улюбленим веселим казковим героєм. Надсилайте фото своїх малюнків  на вайбер, можливо хтось скористається вашою рекламою, а, можливо, ви спробуєте себе в дорослій професії?
УСПІХІВ ВАМ!!!


 4 ТРАВНЯ
Всім доброго ранку!!! З початком нового навчального тижня!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
МАТЕМАТИКА
Сьогодні у нас урок вивчення нового матеріалу.
Але спочатку перевіримо завдання, які ви виконували самостійно.
Відповіді №167: а) 313; б) 627; в) 60; г) 3760.
Схеми до № 168:
2 · ( 7 + 27)

5 + 5 · 6

Відповіді № 169:              764;                     742;                                                                                         193;                     90.
Задача № 170. Схема до задачі:


Розв’язання:
І спосіб:                                                                                                             1) 9 · 4 =36 (д.) – яблуневих;                                                                           2) 9 · 3 = 27 (д.) – грушевих;                                                                            3) 36 + 27 = 63 (д.)                                                                                            Не помилка, якщо ви записали виразом: 9 · 4 + 9 · 3 = 63 (д.)
ІІспосіб:                                                                                                             1) 4+ 3 = 7 (р.) – дерев посадили;                                                                   2) 9 · 7 = 63 (д. )                                                                                                 Не  помилка, якщо ви записали виразом: 9 · ( 4 + 3 ) = 63 (д.)    
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   18 27 36 45  і т. д., здогадались, звідки ці числа?
Повторюємо різні арифметичні дії. Чекаю ваших результатів на вайбер.
УСНИЙ РАХУНОК
  68 + 8         34 – 17        10 + 700      759 • 0                                                     48 + 18       64 – 47        700 + 70      300 • 5                                              58 + 28       74 – 37        710 + 70      200 • 3                                                    48 + 38         54 – 27        720 + 60      400 • 2                                                  38 + 58         94 – 67        200 + 700    345 • 1
На математичному диктанті більшу увагу приділимо таблиці множення.
М.д.   знайти добуток чисел 5 і 5, 6 і 9, 9 і 2, 9 і 7, 5 і 4, 8 і 5, 7 і 2, 8 і 9, 3 і 2, 9 і 9.                                                                                                            Сьогодні розглянемо розподільний закон множення відносно віднімання, як можна розв’язувати задачі на множення двома способами з використанням нового закону. До зустрічі в Zoom.
урок математики 04.05
Якщо ви не встигнете записати розв’язання всіх номерів, то допишіть №172, 175 з використанням розподільного закону, задачу №173 двома способами за допомогою виразу, і задачу на повторення № 182 двома способами за допомогою виразу.                                                                          
ЧИТАННЯ
Сьогодні у нас урок – поетичний калейдоскоп. 10 травня ми святкуємо День Матері.
- Якими словами ти можеш описати свою маму?
- А чи завжди ти уважний до мами і можеш сказати, коли вона щаслива, а коли засмучена?
 Ми попрацюємо  над віршами поетів Валерія Зінченка «Мамине свято»,  Дмитра Павличка «Мати», Миколи Сулими «Змалювати маму».
Прочитайте вірш Валерія Зінченка «Мамине свято», подумай над інтонацією, з якою треба читати цей вірш, склади партитуру вірша. Прочитай ще раз уважно і емоційно, виразно.
- Подумай, а що подаруєш своїй мамі ти?
Прочитайте вірш Дмитра Павличка  «Мати», подумай над інтонацією, з якою треба читати цей вірш, склади партитуру вірша. Прочитай вірш виразно.
- Яке слово, на думку поета, є найріднішим? Чи згоден ти з автором?
Знайди порівняння і підкресли їх в тексті.
Прочитайте вірш Миколи Сулими «Змалювати маму», подумай над інтонацією, з якою треба читати цей вірш, склади партитуру вірша. Прочитай вірш виразно.
- А які слова, щоб змалювати свою маму, знайдеш ти?
Вивчи один із віршів про маму напам’ять. Чекаю на відео у вайбері.

 30 КВІТНЯ
Всім доброго ранку!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ  
Сьогодні ми продовжуємо вивчати себе і тема нашого уроку «Ти ростеш і змінюєшся». Переглянь завдання на с. 110. Які зміни відбулися з хлопчиком?
А тепер цікаве завдання на вивчення самого себе. Знайди свої фотографії і розташуй їх за роками. Які зміни видно на них? Розпитай у батьків, які були твої перші слова, цікаві випадки, що трапились з тобою.
Прочитай текст на цій сторінці і зроби висновок.
УКРАЇНСЬКА МОВА
Перевіримо вправи, що розв’язували вчора.
Вправа 46. Ви виписали з вірша Л. Костенко «Польові дзвіночки» різні форми того самого слова -дзвіночки, дзвіночку, дзвіночок; бджілко, бджілка; дощу, дощ).  
Вправа 47
Очікуваний запис:
1.     Хмара , хмари, хмарою
2.     Хмарка, хмарками, (про) хмарки.
3.     Хмарний, хмарне, хмарного, хмарні.
4.     Хмарно.
Зверніть увагу! Серед слів-назв є незмінні слова і у слова хмарно немає інших форм.
Мета вправи 48  – перевірте слова з орфограмами: весни, весняний; зелень, зеленіє, зелена.
Вправа 49 Ви виписали з тексту  форми того самого слова - в ліс, з лісу, ліси та визначіть закінчення та основи цих слів. 
Вправа 50  виконується усно.
Вправа 51. Виконується усно.
У вправі 52 знайдіть рядок спільнокореневих слів серед поданих трьох рядків і позначте його галочкою у підручнику.
Вправа 53 виконайте письмово
У вправі 54 виконується письмово. Спишіть текст, перевіряючи орфограми.
Вправа  55 виконується письмово. Випишіть з вірша споріднені слова, а потім синоніми.

ЧИТАННЯ
Ми продовжуємо читати і аналізувати твори про весну.
Знайомимось з новим автором – нашим земляком, до речі, пригадайте, хто ще народився в Кіровоградській області ? Це Ві́ктор Васи́льович Те́рен його псевдонім, а справжнє прізвище – Таран  народився 9 липня 1941, с. ПавлишОнуфріївський районКіровоградська область) — український політик та письменникНародний депутат України . Член правління Національної спілки письменників України.

Прочитай вірш «Весняні чоловічки». Виконай партитуру вірша, а справа біля рядків намалюй смайлик,  який буде передавати настрій того чи іншого рядка.
- Чи можна вважати весняних чоловічків персонажами вірша? Чому?
- Підкресли слова, які підтверджують, що мова йде про початок весни.
- Яку роботу виконують маленькі чоловічки?

ЛОГІКА
Почнемо з перевірки завдань минулого уроку.
Задача 1. Про Тетяну і Тамару. Нам відомо, що Тетяна живе на одній вулиці з Сидоренко, значить це не її прізвище, а прізвище Тамари, а Тетяна має прізвище Іваненко.
Задача 2. Про Архипенка, Мороза та Свєтлова. Ми знаємо, що всі троє – вчитель математики, Мороз і Свєтлов повертаються зі школи додому разом, отже, вчитель математики – Архипенко, Мороз – наймолодший серед всіх, отже не може бути вчителем історії, який старший від вчителя математики. Значить, вчитель історії – Свєтлов, А мороз – вчитель української мови.
Сьогодні ми продовжуємо розв’язувати ЗАДАЧІ НА МЕТОД ВИЛУЧЕННЯ.
Спробуй розв'язати наступні задачі самостійно.
Задача 1. Троє друзів: Олексій, Борис та Віктор вчаться в одному класі. Один із них їздить додому зі школи тролейбусом, один — трамваєм, один — автобусом. Якось після уроків Олексій проводив свого друга до зупинки автобуса. Коли повз них проїжджав тролейбус, третій друг вигукнув з вікна: "Борисе, ти забув у школі зошит з математики!" Хто яким видом транспорту їздить додому?
Задача 2. Кондратенко, Давидов і Сидоренко живуть на одній вулиці. Один із них працює малярем, другий — теслярем, третій — водопровідником. Одного разу маляр звернувся до теслі, щоб той полагодив двері у його квартирі, але йому сказали, що він допомагає Сидоренку ремонтувати підлогу. Визнач професію кожного, якщо відомо, що водопровідник ніколи не бачив Давидова.
УСПІХІВ!!!
 29 КВІТНЯ
Доброго ранку! Продовжуємо!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ
Сьогодні ми на уроці поговоримо про те, що заважає нам працювати. На вашу думку, що це?
Ви, напевно, пригадали такі чинники, як лінь, можливо, погодні умови, але, зазвичай, це – хвороби. Ось і зараз, щоб вберегтися від масового захворювання ми змушені дотримуватись карантину. А що ж таке застуда, віруси і чи можна їх подолати? На минулому уроці ми говорили про імунітет. Але випробувати його теж не варто. Як допомогти собі і вберегтися від застуди перегляньте за посиланням: 

МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   29 92 29 92 і т. д.
Вчора ми писали математичний диктант, тож перевіряємо результати.
М.д.   14, 45, 25, 10, 15, 54, 11, 18, 9, 14, 40, 13, 35, 12.
Перевіримо схему до №161.


Задача 162:
Перевіримо схему:



Розв'язання:
І спосіб:
80· 3 + 80 · 2 = 400 (г)
ІІ спосіб:
80 · ( 3 + 2) = 400 (г)
Відповідь задачі :400 г морозива з'їв Карлсон.
Повторюємо різні арифметичні дії. Чекаю ваших результатів на вайбер.
УСНИЙ РАХУНОК
  71 + 19      23 – 18       800 + 50     630 – 10                                                      21 + 39       63 – 18       10 + 800     540 – 300                                                 11 + 79       73 – 18       40 + 800     810 – 400                                                  61 + 29         53 – 18       30 + 800     960 – 20                                                  31 + 59         93 – 18       800 + 90     270 – 50
На математичному диктанті більшу увагу приділимо таблиці множення.
М.д.  запишіть добутки чисел 5 і 6, 5 і 2, 5 і 4, 9 і 4,  9 і 7;                                    запишіть суми чисел  5 і 6, 5 і 2, 5 і 4, 9 і 4,  9 і 7;                                       число 8 збільш у 9 разів, у 5 разів, у 2 рази;                                                  число 8 збільш на 9, на 5, на 2.
На повторення розв’яжемо №154. Вона не така проста, як може здатися з першого погляду. Будь уважним!
Закріплюєморозподільний закон множення відносно додавання та  розв’язання задач на множення двома способами з використанням нового закону. До зустрічі в Zoom.
математика 29.04
укр.мова 29.04
Ми розглянемо розв’язання № 163, 164, 165, 166, 167, 168, а виділені номери запишемо у зошит,
а № 169 виконаєте самостійно і подумайте над двома способами розв’язання задачі № 170. Перевіримо в понеділок.
УКРАЇНСЬКА МОВА
Сьогодні ми закріплюємо вивчений матеріал за рік.
Урок за темою «Зміни слів-назв предметів, слів-назв дій, слів-назв ознак»
Прочитайте текст на с.25.
- Яка тема буде на останніх уроках мови?
Вправа 45 виконується з метою пригадати, як змінюються слова-назви та чи змінюються слова-помічники. Вправу виконати усно.
Вправа 46 дозволяє уже в письмовій формі попрацювати з формами того самого слова, але пригадайте, що допоможе нам зрозуміти, що це форми слова, а не споріднені слова. Письмово виконати завдання вправи.
Вправа 47 спрямовує увагу на те, що серед слів-назв є слова, які не змінюються.
- З чого почнемо роботу над встановленням форм слів?ї
- Чи вдалося вам знайти слово, що не змінюється?
Виконати вправу письмово.
Мета вправи 48  – пригадати відмінності між формами слова та спорідненими словами, а також повправляйтеся в здійсненні орфографічної дії. Виконати вправу письмово.
Вправа 49 виконується самостійно. Спишіть текст за правилами списування, випишіть з тексту  форми того самого слова та визначте закінчення та основи.
 28 КВІТНЯ
Всім доброго ранку!
 Не забуваємо про комплекс ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки! До нашої зустрічі обов’язково виконайте усний рахунок і математичний диктант з математики та завдання з читання – підкреслити потрібні слова.
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ 
Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити про наше тіло. Пригадайте, як називаються частини тіла.  Прочитайте текст на с.109. Виявляється, спинки, ніжки, ручки та інше є не лише у нас.
Виконай завдання внизу сторінки. Побудуй речення усно, вживаючи слова – назви дій.
Переглянь за посиланням відео про імунітет, що допоможе тобі краще впізнати свій організм:
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   18 28 38  і т. д.
Повторюємо різні арифметичні дії. Чекаю ваших результатів на вайбер.
УСНИЙ РАХУНОК
  88 + 6        23 – 17       20 + 700     289 • 0                                                        58 + 16       63 – 27       700 + 40     20 • 3                                                        68 + 26       73 – 47       700 + 70     20 • 4                                                         48 + 36       53 – 37       700 + 80     276 • 1                                                      38 + 56       93 – 77       60 + 700     30 • 2
На математичному диктанті більшу увагу приділимо таблиці множення та збільшенню на, збільшенню у кілька разів, знаходженню суми та добутку чисел. Пригадайте, коли виконуємо додавання, а коли множення.
М.д.   9 збільшити на 5, 9 збільшити у 5 рази,                                                        знайти добуток чисел 5 і 5, знайти суму чисел 5 і 5,                                    6 збільшити на 9, 6 збільшити у 9 рази,                                                           9 збільшити на 2, 9 збільшити у 2 рази,                                                         знайти суму чисел 7 і 2, знайти добуток чисел 7 і 2,                                     5 збільшити у 8 разів, 5 збільшити на 8,                                                        7 збільшити у 5 разів, 7 збільшити на 5.  
На повторення розв’яжіть №149, 150, 152.
Сьогодні розглянемо новий закон множення, як можна розв’язувати задачі на множення двома способами з використанням нового закону. До зустрічі в Zoom.
математика 28.04
Якщо ви не встигнете записати розв’язання всіх номерів, то допишіть №160, 162 двома способами, а до №161 накресліть схему.
УКРАЇНСЬКА МОВА
У нас урок закріплення вивченого матеріалу. Ми з вами говорили про творчість нашого земляка В.О.Сухомлинського, а сьогодні спишемо його казку. Напишіть дату, на іншому рядку слова:
Контрольне списування
А далі працюйте за інструкцією:
1.      Пригадайте правила списування.
Як списати речення з друкованого зразка
1.           Прочитай речення та повтори його.
2.           Підкресли (визнач) в реченні орфограми, зверни увагу на абзаци.
3.           Пиши з памяті, диктуючи собі за складами позначаючи в кожному слові наголошений склад.
4.           Прочитай написане за складами, перевіряючи чи не пропустив ти літеру.
5.           Підкресли орфограми.
6.           Перевір, чи всі орфограми ти написав правильно, порівнюючи свій запис із зразком.

2.     Прочитай текст і спиши його за правилами. Фото надішли на вайбер. 
Як метелик плавав у ставку
Летів білий метелик над річкою. А хтось кинув у воду червону квітку. Побачив метелик квітку та сів на неї. Квітка пливе й метелик пливе.
Летіла над водою ластівка. Доторкнулась вона крилом до води. Сколихнулась вода, сколихнулася квітка, загойдався метелик. Весело йому річкою пливти.
                                                      (За В. Сухомлинським)
ЧИТАННЯ
Сьогодні ми знайомимось з твором нового автора. Це Євге́н Іва́нович Шморгу́н народився15 квітня 1940 , с. Новожуків, Ровенська область - письменник, видавець, краєзнавець, громадський діяч. (Знайди тлумачення виділених слів). Багато пише для дітей та юнацтва.

Прочитай текст «Дзюркунець» і подумай це казка чи оповідання?
- Хто головний герой розповіді?
- Як автор ставиться до потічка?
Перечитай текст ще раз. Підкресли у тексті слова, які доводять твою думку.
МИСТЕЦТВО
Познайомимось з новим музичним терміном.
Токата - віртуозна музична п'єса для фортепіано чи органа, витримана у швидкому, чітко ритмованому безперервному русі.
Прослухаємо зразки таких творів. Перейдіть за посиланням для знайомства з твором, оркестра Поля Моріа «Така – Таката».
А тепер пропоную переглянути відео, в якому використана «Токата» Поля Моріа.
А для розучування пропоную пісню Наталі Май «Веселка». Перейдіть за посиланням:
Гарного настрою протягом дня!!!
27 КВІТНЯ
Всім доброго ранку!!! З початком нового навчального тижня! Він у нас буде на один день коротшим: п’ятниця – вихідний, але багатим на перевірні роботи.
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
МАТЕМАТИКА
Сьогодні у нас урок закріплення вивченого.
Але спочатку перевіримо розв’язання задачі 148. Схема до задачі:


І спосіб
1)    52 · 4 = 208(п.) – зловив після обіду;
2)    208 + 52 = 260 (п.)
ІІ спосіб
1)    4 + 1 = 5 (ч.) – всього;
2)    52 · 5 = 260 (п.) 
Відповідь: 260 п’явок зловив Дуремар за цілий день.                                                                                                                                     
В робочих зошитах пишемо дату, самостійна робота. Нагадую, фото роботи треба надіслати на вайбер мені в особисті повідомлення, але не забудьте вказати час, витрачений на виконання роботи.
1.     Обчисли в рядок.
9 · 4 =               7 · 2 =                                                                          2 · 9 =               6 · 5 =
9 · 7 =               54 · 0 =
2 · 5 =               159 · 1 =
2.     Знайди значення виразів письмово ( у стовпчик):
263 · 5              317 · 9 =
3.     Розв’яжи рівняння без схеми шляхом підбору:
х · 1 = 32          х · 29 = 0             х · 15 = 15
4.     Розв’яжи задачу двома способами:
У змаганні із бігу брали участь дівчатка та хлопчики з других класів. Дівчаток було 19, а хлопчиків – у 4 рази більше. Скільки всього дітей взяли участь у змаганнях?

ЧИТАННЯ
Сьогодні на уроці ми спробуємо порівняти два вірша, їх настрій.
Спочатку попрацюйте над загадкою на с. 145. Здогадались про кого йдеться?
Прочитайте вірш Тимофія Бєлозерова «Проліски».
- Поміркуй, які рядки вірша слід читати сумно, а які весело?
- Чому проліски названі Снігурчиними сльозами?
- Уяви, як їх може назвати Весна.
Виконай партитуру вірша і попрацюй над виразним читанням.
Прочитай вірш Степана Жупанина « Пролісок, мов хлопчик»
Виконай партитуру вірша, а справа біля рядків намалюй смайлик, коли ти будеш читати зі здивуванням, з радістю, а можливо, в тебе під час читання буде ще й інший настрій?
Завдання для допитливих. Ти вже знаєш, як аналізувати отриману інформацію і можеш попрацювати в інтернеті. Знайди легенду про те, як з’явилась квітка пролісок, тобі буде цікаво! Можеш поділитись своїм дослідженням у вайбері, записавши відео, тоді цікаво буде не тільки тобі!
24 КВІТНЯ
Всім доброго ранку! Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри: 20 22 24 26 28 20 22 і т.д.
Перевіримо результати математичного диктанту, який писали у середу.
М.д  15, 45, 25, 35, 10, 30, 20, 40, 5, 0.
Сьогодні продовжуємо встановлювати рекорди усних обчислень.
УСНИЙ РАХУНОК
28 + 15       27 – 19       800 + 60     700 – 90                                                    28 + 35       67 – 19       80 + 400     700 – 70                                                    28 + 75       37 – 19       40 + 800     700 – 40                                                    28 + 25         57 – 19       80 + 200     700 – 20                                                   28 + 55         97 – 19       800 +60      700 – 50
Під час математичного диктанту повторимо збільшення у та збільшення на:
М.д.: 5 збільшити на 2, 5 збільшити у 2 рази,                                                          6 збільшити на 5, 6 збільшити у 5 разів,                                                        9 збільшити на 9, 9 збільшити у 5 разів,                                                        7 збільшити у 9 разів, 7 збільшити на 9,                                                         7 збільшити у 5 разів, 7 збільшити на 5.                                                                                                                                   
Перевіримо №136, 137, 138 під час нашої зустрічі в Zoom.
математика 24,04
Попрацюємо з матеріалом підручника. Не поспішайте виконувати наперед. Після зустрічі перегляньте, чи всі номери ви встигли записати.
В зошиті повинні бути записані № 139, 140, 141, 145 і задача 148 двома способами. А в підручнику заповнені №144, 146.
МИСТЕЦТВО
Прослухайте уривок із сюїти «Пер Гюнт» Е.Гріга «Ранок» за посиланням:
Прослухайте композицію С.Прокоф’єва «Вечір» за посиланням:
Порівняйте ці твори. Я дібрала вам відео, яке містить картини природи. Якщо ви звернули увагу – це протилежні частини доби. Спробуйте порівняти не лише музику, а природу у цей період. Можливо, у вас виникне бажання намалювати свої пейзажі чи поспостерігати за природою на власні очі?
Прослухайте пісню і можете поспівати, порухатися і відпочити:
УКРАЇНСЬКА МОВА
Сьогодні урок розвитку зв’язного мовлення. Ми вчимося складати речення, будувати зв’язні висловлювання і писати власні розповіді, але за малюнком. У вправі 43 вам пропонується скласти розповідь про пригоди Плямса, свідомо вибудовуючи свій текст із трьох частин, тобто в ньому має бути три абзаци. Роздивіться малюнки. Потім складіть розповідь за малюнками. Не забувайте наділяти Плямса рисами характеру: дотепний, винахідливий, добрий, розважливий. Подумайте, яке слово і коли буде більш влучним у вашій розповіді. Подумайте над можливою назвою.
урок мови 24.04

Складіть план до трьох частин, як ви це робили у вправі 40. Під час нашої зустрічі ми попрацюємо над планом і текстом, а потім ви запишете свої тексти у зошит і надішлете мені в особисті повідомлення на вайбер. Я перевірю і оціню кожну роботу.
ДИЗАЙН І ТЕХНОЛОГІЇ
Ми вже працювали з вами в техніці ори гамі. У нас в класі був цілий зоопарк різних звірів. Ви з паперу навчилися виготовляти квіти, а сьогодні я пропоную вам зробити метеликів. Перейдіть за посиланням і оберіть той, що вам найбільше сподобається.



23 КВІТНЯ
Всім доброго ранку!
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ  
Сьогодні ми починаємо нову тему і будемо вивчати себе. Згадайте, в 1-му класі ми говорили про 5 скарбів, що є в кожної людини? Якщо не пригадали, дайте відповіді на питання підручника на с. 108 вгорі.
Отже, 5 багатств людини – це нюх, дотик, зір, смак і слух.
Ознайомся з текстом на цій сторінці і уважно розглянь табличку внизу.
А тепер переглянь відео за посиланням і зроби висновки:
УКРАЇНСЬКА МОВА
Перевірте виконання вправи 42. Серед поданих пар вам слід знайти споріднені слова. Це літо – літечко. 
Вправа 44
Свита короля
Веселити, спекотний, вечеря, зелений, широкий, димок, крикливий
Свита королеви
Цибуля, дивлюся, понеділок, земля, посипати, зошит, лини.
Хвилинка розваги Можна утворити складні слова: водоспад, Водохрещення, водограй, водолаз, водопровід,  водоканал, водорості, водовоз, водокачка, водо забезпечення, водо зберігання, водосховище.
Зустрічаємось в Zoom для подальшої роботи. 

диктант від 23.04

В кого будуть питання – готуйте.

ЧИТАННЯ
Знайомимось з новим автором. Про нього ми говорили вже на наших уроках. Це наш земляк Василь Олександрович Сухомлинський –  український педагог, публіцист, письменник, поет. (знайдіть тлумачення виділеного слова)

Народився 28 вересня 1918 в с. Омельник (нині Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім’ї. Тут минули його дитинство й юність. Як і решта селянських дітей, він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого сина Василя до Кременчука. Він вступив до педагогічного інституту. З 1935 р. починається педагогічний шлях В. О. Сухомлинського.Він  працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі.

У 1941 році, під час Другої світової війни, добровольцем йде на фронт. У січні 1942 року молодший політрук Сухомлинський був важко поранений. Осколок снаряду залишився в його грудях назавжди. Після довгого лікування у шпиталі, він просився на фронт, проте комісія не могла визнати його навіть умовно здоровим для військової служби. У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, а як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на Батьківщину. В 1948 році Васи́ль Олекса́ндрович стає директором Павлиської середньої школи і беззмінно працює протягом 23 років до кінця своїх днів.
2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помирає, але його внесок у життя та його твори залишаться назавжди. Василь Олександрович Сухоминський написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу (Росії, Німеччині, Японії, США, Канаді, Китаї та ін.). Він став визнаним класиком педагогіки 20 ст.
Прочитайте казку на с. 142, 143 підручника і подумайте, як можна довести, що це казка?
Дайте відповіді на питання після твору.
ЛОГІКА
Почнемо з перевірки завдань минулого уроку.
Задача 1. Про розбиту шибку.
Накреслимо табличку до розв’язання задачі і занесемо дані. Припустимо, що Миколка правий, тоді два інших судження хибні, а це неможливо. Якщо Шибку розбив Миколка, то ніхто інший цього зробити не міг, а якщо судження про Петра хибне, тоді виходить, що і Петро розбив шибку. А це суперечить умові. Значить, Микола сказав неправду і шибку розбив не він. Робимо висновок, правильне судження Олега і Петро не розбив шибку. У Миколи судження хибне і шибку розбив не він. Значить, шибку розбив Олег.
Задача 2. Про металобрухт.
 Креслимо табличку, але треба розрізнити імена хлопчиків – Богдана і Бориса. Тут можна виконати запис в рядку. У вас вийде ось так:

Тепер аналізуємо. В кожного хлопця одна частина правильна. Тоді правильні судження, що це не мідь і залізо. Тому, Дмитро помилився, що це мідь, але був правий, що маса 30 кг. Відповідно у Бориса і Богдана правильна перша частина судження.
Задача 3. Про припущення перед турніром друзів-шахістів.
Креслимо табличку таку, як в попередній задачі. Записуємо дані. За припущеннями виходить, що Олег зайняв ІІ місце, Леонід ІV, Сергій І місце, Павло – ІІІ.
Сьогодні ми розглядаємо ЗАДАЧІ НА МЕТОД ВИЛУЧЕННЯ
Під час розв'язування задач на метод вилучення теж доцільно складати таблицю. За допомогою таблиці можна легко вилучити ті випадки, які суперечать умові і не помилитися під час міркування.
Розглянемо задачу.
На одному будівництві працювали муляр, тесляр і маляр. їхні прізвища:
Скляренко, Петренко та Борисенко. Муляр не мав ні братів, ні сестер, і був найнижчий зростом. Петренко — одружений із сестрою Борисенка і вищий зростом від тесляра. Назвіть прізвища муляра, тесляра та маляра.
Р о з в ' я з а н н я .
Для зручності розв'язування складемо таблицю, в яку по вертикалі запишемо прізвища робітників, а по горизонталі — вид роботи.

 Розв'язуючи задачу, одночасно заповнюватимемо таблицю.
За умовою задачі Петренко вищий на зріст од тесляра, отже. Петренко — не тесляр. У відповідному місці таблиці ставимо прочерк. Тепер беремо до уваги, що саме Петренко вищий зростом від теслі, а за умовою задачі  муляр найнижчий (тому не може бути вищим від теслі та маляра). На основі цих даних робимо висновок, що Петренко не муляр (ставимо прочерк у таблиці). З таблиці ми бачимо, що Петренко може бути тільки маляром (два прочерки з трьох можливих варіантів). А якщо Петренко маляр, то малярами не можуть бути ні Борисенко, ні Скляренко (ставимо прочерки у відповідних місцях таблиці). Знову повертаємося до тексту умови: Петренко одружений із сестрою Борисенка, отже, у Борисенка є сестра, а у муляра, за умовою, сестер немає. Отже, Борисенко не муляр (ставимо прочерк у відповідному місці таблиці). З таблиці бачимо, що Борисенко — тесляр, а Скляренко — муляр.


Спробуй розв'язати наступні задачі самостійно.
1. Тетяна й Тамара мають прізвища Іваненко та Сидоренко. Яке прізвище у кожної дівчини, якщо Тетяна живе на одній вулиці з Сидоренко?
2. В одному класі уроки з математики, історії та української мови викладають три вчителі: Архипенко, Мороз та Свєтлов. Визнач, хто з них який предмет викладає, якщо відомо: всі троє — вчитель математики, Мороз і Свєтлов — повертаються зі школи додому разом; а - учитель історії старший від учителя математики, а Мороз наймолодший серед них.

22 КВІТНЯ
Доброго ранку! Продовжуємо! Нагадую, що ми сьогодні не зустрічаємось в Zoom, бо працюємо над закріпленням вивченого матеріалу.
ФІЗКУЛЬТУРА Починаємо день з комплексу ранкової гімнастики і впродовж дня дотримуємось правил особистої гігієни – систематично і ретельно миємо руки!
МАТЕМАТИКА
В робочих зошитах пишемо дату, класна робота і починаємо з каліграфічної хвилинки: прописуємо цифри   5  55 555 5555  і т. д.
Вчора ми писали математичний диктант, тож перевіряємо результати.
М.д.   11, 18, 8, 12, 18, 18, 45, 14, 14, 9.
Дуже цікаві відповіді вийшли.
Звіримо відповіді №132 ( обчислення виконуємо у стовпчик):
445             3615           1725           3270
         Відповіді № 133 (обчислюємо у стовпчик):
175             4560           2075           1185
Розв’язання задачі № 134:
Перевіримо схему:

Відповідь задачі – 210 кульбаб.
Повторюємо різні арифметичні дії. Чекаю ваших результатів на вайбер.
УСНИЙ РАХУНОК
  14 + 19      27 – 18       400 + 60     400 – 10                                                      14 + 39       67 – 18       10 + 400     400 – 30                                                    14 + 79       77 – 18       40 + 300     400 – 40                                                    14 + 29       57 – 18       30 + 200     400 – 20                                                    14 + 59       97 – 18       700 +60      400 – 50
На математичному диктанті більшу увагу приділимо вивченій вчора таблиці множення на 5.
М.д.  запишіть добутки чисел  5 і 3, 9 і 5, 5 і 5, 5 і 7, 5 і 2, 5 і 6, 5 і 4, 5 і 8, 5 і 1,  5 і 0.
На повторення розв’яжемо №126. Якщо можеш виконати проміжні дії усно – ти МОЛОДЕЦЬ, але пам’ятай про порядок дій!
Закріплюємо табличку множення на 5 - №135 виконай в підручнику, № 136, 137 придумані добутки запиши в зошиті і обчисли.
Попрацюй над складанням схем і запису формул – виконай в зошиті №143.
Розв’яжи задачу №142, накресливши до неї схему.
Спробуй виконати № 138 і подумати над двома способами розв’язання задачі. Перевіримо завтра.
Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ  
Вчора на уроці ми розглянули тему «Світове господарство». Ми вивчили нове слово – імпорт. Пригадайте, що воно означає?
Але ми говорили, що країни обмінюються своїми товарами. Ми не тільки користуємось речами привезеними з інших країн, а також продаємо товари до інших країн світу.
Нове слово сьогодні – ЕКСПОРТ – продаж та вивезення товарів за кордон.
Україна експортує: олію


цукор


пшеницю


соєві боби
м’ясо птиці


кукурудзу


З різних джерел дізнайся, які ще товари Україна відправляє за кордон.
УКРАЇНСЬКА МОВА
Сьогодні ми закріплюємо вивчений матеріал.
Виконання вправи 42 передбачає встановлення споріднених слів. Серед поданих пар слід знайти їх і позначити.
Вправа 44 пропонується для самостійного опрацювання. У цій вправі  пропонується дібрати зі слів, поданих на сторінці 23, слова до свити короля (орфограми слабкої позиції звука в корені, які можна перевірити за допомогою споріднених слів)  та свити королеви  (орфограми, які можна перевірити по-іншому) з королівства Слів.
Пограйте і перевірте себе. Хвилинка розваги на с. 24  пропонує гру «Вода плюс». Ідея гри полягає в утворенні слів з двома коренями, першим з яких буде корінь слова вода.
УСПІХІВ! До зустрічі завтра!

2 комментария: